skip to Main Content

Exponáty

Název exponátu: Kitl Syrob Maracuja

Název výrobce: Kitl s. r. o.

Adresa výrobce: U Kyselky 1862, Liberec, 463 11, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Společnost Kitl s. r. o. se specializuje na výrobu bylinných či ovocných sirupů, s důrazem na využívání surovin z biologického a k přírodě šetrného hospodářství.

Novinkou letošního roku je Kitl Syrob Maracuja. Je vyráběn v letní limitované edici. Maracuja, plod mučenky, je tropický ovocný druh pocházející z Jižní Ameriky. Maracujové ovoce neboli passion fruit má kulatý tvar s hladkou, lesklou slupkou a měkký, šťavnatý střed plný malých, tvrdých semen. Ovoce má vynikající chuť, která je velmi sladká a aromatická, s jemnými ovocnými tóny, které připomínají ananas a citrusové plody. A přesně takový je i nový Kitl Syrob Maracuja. Hustý, lahodný a voňavý sirup z maracujové šťávy. Je vyrobený za studena, aby si zachoval co nejvíce prospěšných látek a zachovala se jeho jedinečná exotická chuť.

Složení: cukr, maracujový koncentrát (Passiflora edulis, 10%), regulátor kyselosti: kyselina citronová, přírodní aroma, konzervant: sorban draselný, vitamin C

Balení: 100% recyklovatelná skleněná láhev o objemu 500 ml zabalená v papírové etiketě Bag-in-box o objemu 5 I.

Hustý sirup umožňuje namíchání velkého množství hotového nápoje (doporučené ředění 1: 1 O) bez nutnosti dalších obalových materiálů a odpadu

Recepty:

  • Osvěžující limonáda – Kitl Syrob Maracuja, perlivá voda, led, čerstvá máta a několik kapek limetky Lassí z Maracuji – 30 ml Kitl Syrob Maracuja, 150 g bílého jogurtu, 120 ml mléka, důkladně promíchat. Podávat chlazené
  • Maracujový sorbet – Kitl Syrob Maracuja smíchat v poměru 1 :5 s vodou a nechat zamrazit. Každých 30 minut je nutné protřepat než zmrzne
  • Vášnivý koktejl – Kitl Syrob Maracuja, bílý rum, sodovka, ledová tříšť, lístky máty na ozdobu

Název exponátu: Stracciatella – kozí tvarohový krém Janínek

Název výrobce: Eva SedIáková

Adresa výrobce: Šošůvka 45, 679 13, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Kozí tvarohový krém Janínek – příchuť Stracciatella, je novinka v nabídce tvarohových dezertů z mlékárny kozí farmy paní Sedlákové ze Šošůvky v Moravském krasu. Kozí mléko pro výrobu tohoto krému je získáváno výhradně z našeho národního plemene – koza bílá krátkosrstá. Naše zvířata se pasou v prostředí Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Žádnou surovinu nenakupujeme z jiné lokality. Základem je 100% tvaroh z kozího mléka doplněný nyní velmi žádanou příchutí.

Stracciatella – kozí tvarohový krém Janínek
Složení: kozí mléko, Příchuť stracciatella (složení příchutě cukr, voda, čokoládové úlomky(kakaová hmota 45%, kakaové máslo 42%,sacharoza 13%), glukozo-fruktozový sirup, modifikovaný kukuřičný škrob, aroma, regulátor kyselosti(kyselina citronová), zahušťovadlo (pektiny), konzervace (sorban draselný), cukr, vanilinový cukr, smetanová kultura, sůl.

Výrobek je charakterizován jemně našlehaným tvarohem s příjemně nakyslou chutí a vůní, která se na
jazyku „jen rozplývá“. Příchuť stracciatella se překvapivě hodí k tomuto druhu výrobku, který je v oblasti
tohoto sortimentu výrobků ojedinělý. Příchuť odebíráme z firmy Frujo Tvrdonice, taktéž z Jihomoravského kraje. Především je naší snahou snížit obsah cukru na nejnižší možnou hladinu tak, aby to odpovídalo současným trendům ve výživě.

Obalový materiál je z firmy Ekobal Rožnov pod Radhoštěm,grafický návrh studio Acrobat z Blanska.

Celý proces výroby je charakterizován snahou o maximální hygienu a pečlivý přístup k surovině – tvarohu.

Používá se plnotučný selský nestandardizovaný tvaroh,získaný za pomoci šetrné pasterace 72 st.C.

Tento výrobek je držitelem označení “ Moravský kras – regionální produkt“

Výživové hodnoty ve 100 g:

  • energetická hodnota 798 kj/191 kcal,
  • tuky 9,5 g z toho nasycené 6,1 g,
  • sacharidy 16,4 g z toho cukry 13,6 g,
  • bílkoviny 10,1 g,
  • sůl 0,1 g,
  • hmotnost: 120 g,
  • minimální trvanlivost 14 dní.

Název exponátu: Středně hořká káva

Název výrobce: Vřes Caffé s.r.o.

Adresa výrobce: Dařanecká 441/2, Vřesina, 747 20, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Středně hořká káva – 250 g – zrnková – Kolumbie – Regionální produkt – KLASA

Čerstvě pražená zrnková káva, 100% arabika. Káva je pražena 3-4 dny před prodejem, nejdéle 10 dní.

Nadstandardní vlastnosti výrobku:
Tradiční způsob výroby pražené kávy pražením bez pomocí pražícího software. 100 % podíl 100 % arabiky, bez žádného podílu robusty. Dodání vlastní pražené kávy přímo konečnému spotřebiteli prostřednictvím vlastních kamenných specializovaných prodejen. Výroba probíhá přímo v regionu, důraz na místní příslušnost.

Složení: Výrobek obsahuje 100 % arabiku původem z Kolumbie.
Zpracování výroby pouze pražením.

Výjimečné senzorické vlastnosti:
Jednotnost zrn ve velikosti i zbarvení. Typická kávová vůně s plnou sametovou chutí hořké čokolády. Středně hořká chuť výsledného nápoje se středním tělem. Patří mezi nejoblíbenější kávy, hodí se ke konzumaci ve formě nápoje, tak i do přípravy kávových dezertů.

Další doplňující informace a ocenění:
Káva je certifikována jako Regionální produkt Opavského Slezska. Celý koncept prodeje přímému spotřebiteli získal Národní cenu spokojeného zákazníka. Společnost je registrovaným Rodinným podnikem pro splnění podmínek rodinného podnikání v ČR Asociací malého a středního podnikání v ČR. Značka je chráněná ochrannou známkou. Obaly pro balení produktu mají certifikát o shodě.

Káva je nápoj, který se stal symbolem sblížení, rituálu, patří ke každodenní spotřebě mnoha lidí a mnoho lidí si bez ní nedokáže představit svůj den. My ke kávě přistupujeme s maximální pokorou, ukazujeme svou prací, že pražení kávy je tradiční řemeslo a na základě mnohaletých zkušeností vyrábíme tradiční technikou produkt, který díky svým vlastnostem, především pak vůní a chutí dokáže naplnit všechna očekávání zákazníka. Při procesu výroby dbáme na kvalitu celého procesu od práce se zelenou surovinou až po samotné balení produktu.

Název exponátu: ImmuRelax

Název výrobce: Rakytník Cvrček, s.r.o.

Adresa výrobce: Lhota pod Libčany 147, 503 27, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Charakteristika exponátu

Soutěžním produktem je jedinečná a svým složením unikátní bylinná směs určená pro přípravu nápoje s adaptogenními a imunitustimulujícími účinky. Tato směs vznikla ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, v.v.i. jako výsledek projektu podpořeného Ministerstvem zemědělství ČR (projekt č. QK1910103; České bylinky pro nové potraviny podporující zdraví populace).

Nadstandardní vlastnosti nápoje:

Ve své kategorii je soutěžní nápoj naprosto unikátní svým složením, opírající se pouze o funkčnost rostlinných sekundárních metabolitů obsažených v léčivých a adaptogenních rostlinách. Výrobek neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani jiná aditiva. Je balen v recyklovatelném papírovém obalu.

Jedná se o nově objevenou synergicky působící trojkombinaci bylin, jejíž macerací lze získat nápoj s ověřeným obsahem sekundárních metabolitů, u kterých byly vědecky prokázány pozitivní účinky na imunitní systém člověka, a které zároveň vykazují silný adaptogenní efekt. Nápoj připravený z této bylinné směsi tak můžeme zařadit mezi inovativní nutraceutika. Díky této unikátní kombinaci látek dochází u pravidelných konzumentů k posílení imunitního systému a k jejich subjektivnímu pocitu adaptace na psychické a fyzické stresy, jak bylo prokázáno ve studii, jejíž vybrané výsleky jsou součástí Přílohy 1. Zároveň se jedná o nejen funkční nápoj s prvky nutraceutika, ale i o chuťově vyvážený nápoj, který lze konzumovat jak horký, tak studený.

Z použitých adaptogenních rostlin to jsou především Astragalus membranaceus (kozinec blanitý), který má prokazatelný pozitivní vliv na imunitní systém. Další adaptogenní rostlinou je Leuzea carthamoides neboli parcha saflorovitá (též maralí kořen). Extrakt z kořenů této rostliny pomáhá zvyšovat psychickou i fyzickou odolnost, posiluje imunitu a dokáže odstranit i chronickou únavu či apatii. Poslední obsaženou bylinou je Ocimum sanctum L. neboli bazalka posvátná. Extrakt z natě této byliny má prokazatelný pozitivní účinek na odkašlávání, imunitu, srdce, či vitalitu a zmírňuje stres. Podrobnější informace o vědeckém základě uvedených tvrzení jsou uvedeny v Příloze 2.

Díky nově objevenému synergickému poměru bylin se podařilo vyvinout nápoj s prvky nutraceutika, který se, podle ohlasu konzumentů, již v praxi osvědčil především jako podpůrný prostředek při postkovidové, pooperační rekonvalescenci, při léčbě různých respiračních a jiných onemocněních. Velmi významně pomáhá jako podpůrný prostředek při chronickém stresu a pocitu úzkosti, kdy celkově zklidňuje organismus a pomáhá se lépe vyrovnat se stresem.

Výrobek má vysoký potenciál expanze na zahraniční trhy.

Další charakteristika a popis výrobku je uveden v Příloze 1, 2 a 3, které jsou nedílnou součástí přihlášky.

Název exponátu: AMONIT – dárková kazeta

Název výrobce: AMONIT VINAŘSTVÍ LEDNICE

Adresa výrobce: Nejdecká 714, Lednice, 691 44, ČR

Charakteristika exponátu

Klenot mezi víny
Za vinařstvím stojí zkušení vinaři Jindřich Sobota a Roman Žďárský. Společně s mladým enologem Janem Koubkem vybírají ta nejlepší moravská vína určená především pro gastronomii, vinotéky a privátní klientelu. Důraz přitom kladou nejen odrůdovou čistotu a originální enologický rukopis, ale především na unikátní terroir. Symbolem vinařství se stal Amonit – pravěký živočich dávných moří, na kterých se dnes rozkládají vinohrady. Ochutnejte osobitá vína s jemnými minerálními podtóny.

Dárková kazeta Amonit je praktické balení se 3 nebo 6 lahvemi vína, jako představení vinařství a výjimečného terroir, ze kterého pochází převážně hrozny ke zpracování vína. Dále obsahuje dárkové balení Amonit unikátní prvek – kousek vinařského terroir v podobě zkameněliny prehistorického moře, které se rozkládalo v oblasti části dnešní jižní Moravy a vinohradů. Dárková kazeta Amonit je tedy dobrou studnicí jak moravských odrůdových vín s důrazem na kvalitu a otisk daného terroir, tak i studnicí pravěkých živočichů a v neposlední řadě také neobyčejným dárkem a pozváním na jižní Moravu.

Back To Top