skip to Main Content

Exponáty

Název exponátu: Caron CTK

Název vystavovatele: BENESA TECH s.r.o.

Název výrobce: CARON SRL

Adresa výrobce: Via A. De Gasperi, 20/a36060 Pianezze San Lorenzo, Itálie

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

CARON má Evropské schválení jako zemědělský traktor o celkové hmotnosti 10 000 kg. Schváleno se sedadlem spolujezdce. Velmi kompaktní rozměry.
Šířka stroje 171-214cm, podle použitých pneu.
Unikátní nápravy a výkyvný rám!
Celková schválená hmotnost 10 000 kg
Užitečné zatížení až 7 500 kg
Možnost řízení všech čtyř kol.
Možnost nezávyslého lichoběžníkového zavěšení kol s možností hydro-pneumatického odpružení (pouze model CTS).
Možnost regulace výšky podvozku.
Možnost automatické převodovky.
Maximální rychlost až 60 km/hod.

CARON se specializuje na výrobu pouze jednoho typu produktu: terénního transportéru. Má vlastnosti traktoru, nákladního a víceúčelového vozidla. Svými vlastnostmi vyhoví téměř komukoli a kdekoli. Na trhu nemá téměř žádnou konkurenci!

TECHNOLOGIE: Všechny součásti mechanické konstrukce, zejména nápravy, ozubená kola a převodovky, jsou vyvíjeny a vyráběny společností Caron a nepocházejí z vozidel jiného druhu.
BEZPEČNOST: Bezpečnost je jedním z témat, kterému Caron věnuje zvláštní pozornost. Transportéry pracují v extrémních podmínkách a musí být navrženy tak, aby zajistily co největší ochranu obsluhy. To dokazuje Global European Approval, které specifikuje přísné testy před certifikací bezpečnosti vozidla a jeho výroby.

CARON najde uplatnění téměř ve všech oborech – díky nepřebernému množství perzonalizace na přání se přizpůsobí téměř komukoli, může sloužit i jako speciální transportní vozidlo záchranných složek – hasiči, záchranáři, vyprošťovací práce, dále potom v energetice při náročných opravách elektrického vedení v obtížném terénu. Díky terénním vlastnostem CARONU se dokáže posádka doslova vyšplhat do míst, které jsou běžným dopravním prostředkům zcela nepřístupná.

BENESA TECH s.r.o. je dovozcem terénních transportních vozidel CARON na český a slovenský trh.

Název exponátu: Zplyňovací kotel BLAZE NATURAL PLUS

Název výrobce: BLAZE HARMONY s.r.o.

Adresa výrobce: Trnávka 37, Lipník nad Bečvou, 751 31, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Unikátní zplyňovací kotel od společnosti BLAZE HARMONY s.r.o. na dřevo s možností spalování různorodých dřevních paliv. Díky regulovatelnosti výkonu 30-100% umožňuje instalaci BEZ akumulační nádrže a společně s 4 patenty v jediném kotli a možností provozu zcela BEZ elektřiny představuje BLAZE NATURAL PLUS ideální a nejjednodušší řešení pro výměnu stávajících kotlů. Dále splňuje všechny normy pro dotační tituly, včetně možnosti instalace BEZ zapojení akumulační nádrže. Kotel BLAZE NATURAL PLUS reprezentuje komfortní, ekologické, ekonomické a spolehlivé vytápění biomasou.

Název exponátu: Nesenka NZ6

Název výrobce: Cernin s.r.o.

Adresa výrobce: Berounská 399, Budišov nad Budišovkou, 747 87, ČR

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Univerzální polonesený stroj, který našel uplatnění v zahradnické oblasti (míchání kompostu, zakládání hnoje) a živočišné oblasti ( krmný vůz, zastýlací vůz). Unikátně řešený stroj, který bude v konkrétním podniku připravovat a zakládat směs z kompostu, rašeliny, písku a dalších komponentů. Takto připravená směs bude sloužit zahradnickým účelům. Další a hlavní její využití bude v konkrétním podniku zakládání slamnatého hnoje pod ovocné stromy v sadu.

NZ6 je zjednodušený stroj, který je bezkonkurenční svou cenou a širokým využitím. Další využít NZ6 v dalších podnicích je rozdružení, pořezání a zamíchání balíku sena, slámy, senáže, siláže, separátu, vápence, kompostu, písku atp.

Název exponátu: SPIDER 2SGS EFI

Název výrobce: Dvořák svahové sekačky s.r.o.

Adresa výrobce: Pohled 277, Pohled, 582 21, ČR

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Sekačka SPI DER 2SGS EFI (ILD02 EFI) je jedinou sekačkou na trhu, která je certifikována pro sečení svahů o náklonu 60°.
Bez pomoci stabilizačního navijáku si sekačka s přehledem poradí se svahy o náklonu až 40°. Pro sečení strmějších svahů, či svahů s nižší adhezí, je stroj vybaven jistícím navijákem, díky kterému je sekačka na svazích naprosto bezpečná a zároveň šetrná vůči půdnímu krytu.

Žací systém sekaček SPI DER je založen na principu účinného mulčování, díky kterému není nutné posečenou trávu sbírat. Operátor proto neztrácí drahocenný čas vyvážením sběrného koše a může se naplno věnovat sečení. Samotný mulč navíc představuje díky obsahu dusíku vynikající hnojivo.

Sekačka SPI DER 2SGS EFI je vybavena 4 rotačními žacími noži, které jsou vyrobené ze slitiny HARDOX. Tento materiál nožům propůjčuje potřebnou pevnost i dostatečnou flexibilitu pro případ náhodného nárazu na pevnou překážku.

Sečení ploch pod solárními panely může být skutečným oříškem. Model 2SGS představuje díky dálkovému ovládání, všesměrovému systému pojezdu a nízké výšce stroje ideální řešení.

Vlastnosti sekačky
Pohonná jednotka – Kawasaki FS730V-EFI, 25.5 HP/ 19 kW
Rozměry (š x h x v) – 164 x 142 x 82 cm
Záběr sečení – 123 cm
Rychlost – 0-8 km/h
Výška sečení – 9 -14 cm / 7 -12 cm

Název exponátu: Traktor DEUTZ-FAHR 6135 C RVshift

Název vystavovatele: GARNEA a.s.

Název výrobce: SAME DEUTZ-FAHR ITALIA S.p.A.

Adresa výrobce: Viale Francesco Cassani 15 – 240 47 Treviglio, Itálie

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Modelová řada traktorů Deutz-Fahr GC nabízí inovativní převodovku RVshift.

Tato převodovka umožňuje řazení pod zatížením v celém rozsahu rychlostí (20 vpřed, 16 vzad) bez přerušení toku točivého momentu. Motor a převodovka jsou vždy spojeny a traktor vyvíjí neustálou tahovou sílu na nářadí v celém rozsahu rychlostí. Řazení rychlostních stupňů je možné manuálně, manuálně s možností přeřazení více rychlostních stupňů najednou a plně automaticky. Uživatelsky je možné nastavit počet rychlostních stupňů, které se vynechají při vícenásobném přeřazení a úroveň otáček a zatížení motoru, kdy převodovka v automatickém režimu mění vyšší nebo nižší rychlostní stupeň.

Pro optimalizaci chování převodovky lze na monitoru nastavit rozjezdový převodový stupeň pro uvedení traktoru do pohybu a minimální a maximální rychlostní stupeň pro optimální pracovní rychlost. Pro specifické činnosti může být převodovka dodatečně vybavena plazivými rychlostmi s rychlostním rozsahem O – Skm/h a plynulou změnou rychlosti. Při práci je možné aktivovat pokročilý režim zastavení traktoru bez použití spojky. Sešlápnutím brzdového pedálu traktor zastaví a po jeho uvolnění zůstává zabrzděný. Pro opětovné rozjetí obsluha sešlápne pedál akcelerátoru. Tuto funkci lze ovládat i multifunkční řadící pákou.

Mezi výhody převodovky RVshift oproti konvenční převodovce s řazením powershift patří možnost řazení v plném rozsahu rychlostních stupňů bez přerušení toku točivého momentu, čímž traktor při práci v zatížení neztrácí rychlost. Při jízdě s malým zatížením může obsluha řadit více rychlostních stupňů najednou v jednom kroku, což urychluje zejména opětovné rozjezdy v dopravě. Při práci v pomalých rychlostech je možné plynule nastavit libovolnou rychlost v rozmezí O – S km/h a libovolných otáčkách.

Veškerá nastavení převodovky provádí obsluha pomocí monitoru na přístrojové desce a dedikovaných tlačítek.

Poznámka:
Na loňském veletrhu EIMA 2022 v Bologni koncern Same Deutz-Fahr obdržel od společnosti FederUnacoma, italského sdružení výrobců zemědělské techniky, ocenění v podobě jedné technické inovace a dvou vyznamenání. Jako zajímavou technickou inovaci ocenila porota převodovku RVshift.
https://www.deutz-fahr. com/de-de/news-events/das-rvshift-getriebe-wird-auf-der-eima-a ls-tech n ische-innova tion-2022-ausgezeichnet

Název exponátu: KRONE EasyCut F 400 CV Fold

Název vystavovatele: LIVA Předslavice, spol. s r.o.

Název výrobce: Maschinenfabrik Bernard KRONE GmbH & Co. KG

Adresa výrobce: Heinrich-Krone-Strasse 10, D-48480 Spelle, Německo

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Čelní nesený diskový žací stroj:
– vybavený výkonným ocelovým kondicionérem s CV prsty,
– pracovní záběr 4,04 m,
– přepravní šířka 3,0 m,
– sklopný žací nosník na přepravní šířku menší než 3 m,
– hydropneumatické odlehčení,
– sklápění pro transport pomocí hydrauliky,
– maximální přestřih a vysoká výkonnost,
– možná změna otáček kondicionéru bez použití nářadí,
– hydraulické ovládání vnějších ochranných krytů.

Název exponátu: McCormick X6.415

Název vystavovatele: MOREAU AGRI, spol. s r.o.

Název výrobce: Argo Tractors

Adresa výrobce: Via Giacomo Matteotti, 7, 42042 Fabbrico RE, Itálie

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Kolový traktor McCormick X6.415- novinka na českém trhu, Větší brácha vítězného modelu traktoru roku v kategorii Best Utility 2023- McCormick X6.414 P6-DRIVE.

X6.415 P6-Drive
Maximální výkon s EPM (dle 97 /68/EC- ISO TR 14396) hp / kW 155/114
Otáčky motoru při maximálním výkonu ot./min 1800
Maximální točivý moment bez EPM, (s EPM) – při otáčkách motoru 1400 ot/min Nm 600 (630)
Výrobce motoru: FPT
Počet válců/ objem / počet ventilů cm3: 6 4 / 4,5 I/ 16
Převodovka výrobce Argo Tractors, 24×24- šest rychlostí řazených pod zatížením ve čtyřech skupinách Hydraulika s pístovým čerpadlem 127 I.min
Rozvor náprav mm: 2560
Přepravní hmotnost – měřeno s průměrnými specifikacemi kg: 5500
Hrubá hmotnost vozidla Kg : 9500
Maximální rozměr přední pneumatiky – (Index – IR) mm: 520/60R28 (RI 650)
Maximální rozměr zadní pneumatiky – (Index – IR) mm: 650/60R38 (RI 825)

Název exponátu: ECHO CS-2511TES

Název vystavovatele: MOTOR JIKOV GREEN, a.s.

Název výrobce: YAMABIKO Corporation

Adresa výrobce: 1-7-2 Suehirocho Ohme, Tokyo 198-8760, Japonsko

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Motorová pila CS-2511TES je nejlehčí benzínová motorová pila na světě. Váží pouze 2,3 kg. Kompletní specifikaci a popis najdete v produktovém listě.

Hlavní přednosti (kromě váhy) této pily jsou:
– výkon 1,1 kW
– digitální zapalování – díky této technologii si pila udržuje stabilní výkonovou křivku
– Efortless start – pružinový asistent startu, díky čemuž pilu nastartujete bez většího úsilí
– uzávěrový asistent – pomocí startovací kladky lehce odšroubujete víčka nádrží
– hustší profil krytu startování – zabraňuje vniknutí jehličí do prostoru startování
– háček na zaháknutí karabiny pro arboristy a stromolezce
– profesionální palivový filtry
– zachytávač matky na krytu spojky
– možnost nastavení olejového čerpadla ze shora pily
– volitelné opěrné zuby

Za zmínku stojí jistě japonská výroba ve společnosti YAMABIKO, která je třetím největším výrobcem ručních motorových strojů na světe. Výrobky této japonské společnosti jsou známy ve světě pod značkou ECHO a jsou synonymem špičkové kvality. Historie této značky sahá až do první poloviny 20. století. Díky této výrobě si můžete být jisti, že vždy dostanete profesionální výrobek a to, i když profesionál nejste.

Na všechny benzínové výrobky a akumulátorové výrobky řady 56V navíc poskytujeme až s 5ti letou zárukou.

Název exponátu: Mzuri Pro – Till 4Tx

Název vystavovatele: P&L, spol. s r.o.

Název výrobce: Mzuri World

Adresa výrobce: Mzuri, ul. Stawowa 1, Šmielin, Polsko

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Kombinovaný secí stroj Pro-TIL 4Tx je multifunkční stroj, který přináší široké možnosti pásového zpracování půdy, setí různých plodin včetně aplikace hnojiv (do půdy) , popřípadě mikrogranulátů a to vše v jednom přejezdu. Secí kombinace může být vybavena až čtyřmi zásobníky o celkovém objemu 5 600 litrů které mají samostatné dávkovací ústrojí. Technika Mzuri je prioritně určena pro setí v technologii No Till a Min Till. Dále je vhodná pro regenerativní zemědělství, setí směsných kultur (tržní a pomocné plodiny) a to včetně aplikace minerálních hnojiv do půdy.

Technické a technologické přednosti stroje:
• hydraulicky chráněné pracovní nástroje (Strip Till) a secí botky,
• nastavitelné dávkování osiva a hnojiva (podle předpisových map precizního zemědělství), až 4 druhy hnojiv a osiva s proměnlivými dávkami,
• jedno a dvouřádkové secí botky pro různé druhy semen,
• snímače průtoku semen a hnojiv,
• počítačový řídicí systém RDS Artemis vybavený ISOBUS,

MOŽNOSTI VÝBAVY STROJE
1. Klasické setí: aplikace hnojiva z první komory secího stroje + výsev plodin z druhé komory zásobníku v poměru 40/60 % objemu.
2. Aplikace jednoho druhu hnojiva z obou hlavních komor zásobníku + výsev: např. řepky z jednoho z přídavných zásobníků.
3. Výsev 4 produktů najednou: dva druhy hnojiva + výsev např. řepky + mikrohnojivo.
4. Výsev 5 produktů současně: (Je potřebná další sekce XZACT); 4 druhy hnojiv + např. kukuřice vysévaná přesně do řádků se samostatnými zásobníky pro každou botku.
5. Výsev směsných kultur: např. ječmen setý současně s hrachem. Z první komory se aplikuje hnojivo, z druhé ječmen a ze třetí kombinované komory probíhá výsev hrachu.
6. Střídavý výsev dvou druhů plodin se dvěma druhy hnojiv: stroj lze nakonfigurovat tak, aby každá druhá secí botka aplikovala jiné hnojivo. A to samé platí i pro výsev obilnin. Směs hnojiv a osiv se provádí v rámci jednoho přejezdu.

Technologie Mzuri patří aktuálně k nejmodernějším postupům zpracování půdy (Strip Till), setí různých druhů semen včetně přesného setí kukuřice a aplikace hnojiv či mikrogranulátů do půdy. Technologie je v souladu s enviromentálními postupy, zásadně redukuje přejezdy po pozemcích, redukuje emise CO2.

Název exponátu: fencee energy Smart Cellular DUO EDC150

Název výrobce: VNT electronics s.r.o.

Adresa výrobce: Dvorská 6051, Lanškroun, 563 01, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Generátor fencee energy Smart Cellular DUO EDC150 je připojen přímo do fencee Cloudu pomocí nejmodernějších technologií e-SIM, díky které je možné zařízení umístit kdekoliv, kde je gsm signál a ovládat jej na neomezenou vzdálenost. A to prostřednictvím aplikace fencee Cloud nebo přes webové rozhraní. Máte online informace o aktuálním stavu ohradníku a možnost ovládání a nastavování odkudkoliv na světě.

Jedná se o výkonný chytrý zdroj elektrického ohradníku, s možností kombinovaného napájení (230 V/12 V), vhodný pro dlouhé a vegetací zatížené ohrady až 120 km dlouhé. Univerzálně použitelný pro všechna zvířata. Velký a přehledný LCD displej, možnost přepínání výkonu, optimalizovaná spotřeba energie.

Generátor splňuje platné bezpečnostní normy EU.

Název exponátu: fencee energy Smart DUO EDW150

Název výrobce: VNT electronics s.r.o.

Adresa výrobce: Dvorská 6051, Lanškroun, 563 01, ČR

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Generátor fencee energy Smart DUO EDWlS0 je připojen přímo přes Wi-Fi k fencee Claudu. Nabízí tak neomezené ovládání mobilním telefonem prostřednictvím aplikace fencee Cloud nebo přes webové rozhraní. Máte online informace o aktuálním stavu ohradníku a možnost ovládání a nastavování odkudkoliv na světě. Jedná se o výkonný chytrý zdroj elektrického ohradníku, s možností kombinovaného napájení (230 V/12 V), vhodný pro dlouhé a vegetací zatížené ohrady až 120 km dlouhé. Univerzálně použitelný pro všechna zvířata. Velký a přehledný LCD displej, možnost přepínání výkonu, optimalizovaná spotřeba energie.

Generátor splňuje platné bezpečnostní normy EU.

Název exponátu: fencee virtuální ohradník GPS FlO

Název výrobce: VNT electronics s.r.o.

Adresa výrobce: Dvorská 6051, Lanškroun, 563 01, ČR

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

fencee virtuální ohradník GPS FlO je komplexní systém pro správu hospodářských zvířat. Pomocí multifunkčního obojku, s využitím GPS a správy v aplikaci budete mít neustálý přehled o jednotlivých zvířatech, o jejich pozici, aktivitě a zdravotním stavu. V mapových podkladech můžete snadno definovat virtuální pastviny, sledovat využívání pastvin a přesouvat jednotlivá stáda. To vše pro získání maximální efektivity při správě stáda, úsporu Vašeho času a nákladů a zajištění pohody vašich zvířat.

Název exponátu: Traktorový náves valníkový NV12

Název výrobce: Zemědělská a dopravní technika, spol. s r.o.

Adresa výrobce: Žďárska 287, Nové Veselí, 592 14, ČR

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Traktorový návěs valníkový NV12 s příčným dopravníkem.

Návěs je vybaven lomeným pásovým dopravníkem a slouží jako významný pomocník při sběru zemědělských plodin, které nelze sklízet strojním způsobem. Dopravník je umístěný na levém boku návěsu a v transportní poloze je umístěn podélně ve směru jízdy. Pro pracovní režim se dopravník vyklopí o 90° a zajistí pomocí kolíku. V této poloze je dopravník připraven pro plnění předních beden. Posun dopravníku směrem k zadní části valníkového návěsu je řešen manuálně pomocí hřebenového převodu. Pohon pásu dopravníku zajišťuje hydraulický orbitální hydromotor a jeho rychlost lze nastavit třícestným regulačním ventilem průtoku tlakového hydraulického oleje, který zajišťuje tažný prostředek. Při sklizni jdou pracovníci za pásem dopravníku a vkládají na něj různé plodiny typu: saláty, ředkvičky, hlávkové zelí, květák apod., které jsou dopraveny na ložnou plochu, kde jsou posléze ukládány do připravených plastových beden. Pracovník ukládající plodiny si může libovolně nastavovat rychlost dopravníku tak, aby pohodlně plnil bedny a nedocházelo k padání a znehodnocení. V případě mimosezónních prací lze dopravník jednoduše demontovat a používat návěs jako standardní valník pro převoz ostatních materiálů.

Předpokládaná cena výrobku činí cca 750.000 ,- Kč, což je třetinová cena oproti strojům specializujících se na tuto oblast. Nyní je výrobek testován na zelinářské farmě pana Josefa Machaly ve Veselí nad Moravou.

Název exponátu: Traktorový návěs NS18.1

Název výrobce: Zemědělská a dopravní technika, spol. s r.o.

Adresa výrobce: Žďárska 287, Nové Veselí, 592 14, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Charakteristika exponátu

Traktorový náves NS18.1 s dozadu sklápěnou korbou.

Podvozek návěsu je vybaven aktivním (nuceným) řízením zpětného chodu – ,,jízda vzad“. Při jízdě vpřed do 10 – 15 [km/h] je řízení zadní nápravy řešeno standardním vlečným (náběžným) systémem. Při jízdě vzad je však návěs za pomocí elektro-hydraulického ovládání spolu se senzory natáčení umístěných na zadní nápravě automaticky řízen systémem nuceného řízení bez nutnosti použití hydraulického přímočarého hydromotorů (PHM) umístěného v přední části oje. V praxi tento PHM nedovolí soupravě, potažmo tažnému prostředku dostatečného „zalomení“ při couvání např. do vstupní části haly s nutností zpětného zatočení na velmi krátké trase. Další nevýhodou je při zatáčení občasná kolize PHM s tělesem oje a jeho následným poškozením, především se jedná o ohnutí pístní tyče. Toto všechno odpadává v případě použití aktivního řízení zpětného chodu. Bonusem v podobě manuálního ovládání řízení je možné lépe dosáhnout cíle se složitou trajektorií bez nutnosti opakování pohybu vpřed a vzad. Tento režim byl zkušebními zákazníky velice chválen a častou odpovědí obsluhy bylo: Má to jednu chybu a to, že to nemáme na našich strojích. Systém aktivního řízení zpětného chodu je velice šetrný k pneumatikám, tím že nedochází k tzv. hrnutí – obzvlášť u širokoprofilových s většími ráfky a je vhodný jak pro tažné prostředky s hydraulikou ovládanou pomocí „Load sensing“, tak i pro prostředky bez tohoto ovládání.

Tento projekt vznikl ve spolupráci se společností BPW Maďarsko, která je významným dodavatelem zemědělských náprav, agregátů a se společností ZDT úzce spolupracuje od roku 2016 nejen na bázi dodavatel – odběratel, ale i jako partner spolupracující na vývoji a testování včetně zpětné vazby.

Název exponátu: Nelumbo Bbox

Název výrobce: Nelumbo Energy a.s.

Adresa výrobce: Podbabská 1112/13, Praha 6, 160 00, ČR

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Jedná se základní komponentu solární elektrárnu měnič napětí, bateriový management a baterie s počtem cyklů 10.000. zařízení je možné propojit s chytrými spotřebiči, například s tepelným čerpadlem s označením SG ready, chytrými zásuvkami, dobíjecí stanicí pro elektromobily (V2X a V2H).

Název exponátu: Balička píce TEMAK T-03

Název výrobce: TEMAK CZ, s.r.o.

Adresa výrobce: Milheimova 2726, Pardubice, 530 02, ČR

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Balička píce TEMAK T-03 je nová generace tažené baličky píce, která byla vyvinuta na základě zkušeností z výroby a provozu předchozí verze baličky T-03, a taktéž z provozu a výroby ostatních typů baliček, kterých má firma TEMAK od zahájení výroby více než 800 ks. Všechny nedostatky z předchozího modelu byly přepracovány a vylepšeny a nová generace baličky dostala spoustu nových funkcí. Balička stejně, jako její předchůdce, má schopnost balení balíku za současného převozu dalšího balíku na nakládacím rameni. Je vybavena novým, rychlejším a do značné míry automatizovaným systémem naložení. Ve srovnaní s konkurenčními stroji při naložení využívá schopnosti naklonění balícího stolu směrem k nakládacímu rameni o 10°, což umožňuje bezpečnější naložení ve svahovitém terénu a brání tím přepadnutí balíku přes protější válec. Nakládání lze doplnit o senzor přítomnosti balíku pro zcela automatické naložení, ramenem pro otočení balíku o 90° pro schopnost nakládání balíků ve směru lisování a systémem automatického stahování a roztahování nakládacího ramene pro jednodušší a rychlejší naložení v případě pootočeného balíku. Na rozdíl od konkurenčních strojů má balička schopnost příčného svahového vyrovnání stolu o +- 10°. Balicí stůl je vybaven 4 kovovými opěrnými válečky pro vyšší stabilitu balíku při balení, což umožňuje zvýšit rychlost balení. Jejich kovová konstrukce zabezpečuje neomezenou životnost i v případě stacionárního použití na farmě při nešetrném nakládání za pomocí manipulačního prostředku. Stůl je ve srovnání s konkurenčními stroji umístěn mimo střed na levou stranu tak, aby při nakládání působil jako protiváha a nedocházelo k převracení baličky. Na rozdíl od konkurence tím pádem, není na baličce použito žádné protizávaží. Balička může být vybavena stavěcí konstrukcí na levé straně. Tato konstrukce je navržena tak, aby byla schopna postavit balík ve složitém kopcovitém terénu i v případě, že se balík po vyklopení vrátí zpět. Na rozdíl od konkurenčních baliček, které v drtivé většině staví směrem dozadu, kde v případě problému s balíkem, který se může za určitých podmínek vzpříčit již nelze pokračovat v jízdě. U našeho systému stavění balíků, i pokud by ke vzpříčení náhodou došlo, lze zcela jednoduše od balíku pokračovat směrem vpřed a nemůže tím pádem dojít k zablokování baličky. Na rozdíl od konkurenčních značek je možné baličku TEMAK T-03 vybavit i převozem 3. balíku pro zvýšení efektivnosti při svážení balíků na souvrať z velkých a dlohých pozemků. Balička je vybavena automatickou kontrolou stolu před naložením a vyklopením. Pro menší utužení půdy je balička vybavena flotačními pneumatikami. Pro bezpečné použití v kopcovitém terénu byla balička rozšířena na 2750 mm. Balička je taktéž vybavena moderními dynamickým LED světlomety. Na baličku je poskytována plná 3 letá záruka a servis přímo od výrobce. Vzhledem k tomu, že firma TEMAK má svůj vlastní vývoj elektroniky a software, je schopna reagovat na konkrétní požadavky zákazníka a na jejich základě i upravovat software dle specifických přání zákazníků.

Většinu výše popsaných schopností lze vidět na promo videu na níže uvedeném odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=-r-zm_Gdzmw

Název exponátu: Přepravník pro 4 balíky sena, slámy TEMAK T-M4

Název výrobce: TEMAK CZ, s.r.o.

Adresa výrobce: Milheimova 2726, Pardubice, 530 02, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Přepravník pro 4 balíky sena, slámy TEMAK T-M4 byl vyvinut pro efektivnější využití manipulátoru při svážení, stohování, nakládání a vykládání kulatých balíků. Často se stává, že na našich polích vidíme, jak manipulátory sváží, stohují, nakládají nebo vykládájí 1 nebo v lepším případě 2 balíky sena nebo slámy přičemž jejich nosnost bez jakýchkoliv problémů umožňuje manipulaci se 4 balíky současně. Z tohoto důvodu byl vyvinut přepravník TEMAK T-M4. Přepravník se před napíchnutím prvních dvou balíků sklopí o 90°, napíchnou se najednou nebo postupně první 2 balíky, následně se o 90° zaklopí zpět a je možné napíchnout postupně nebo najednou další 2 balíky. Vyložení balíků probíhá v opačném pořadí. Obsluha má možnost pro lepší viditelnost napíchnout spodní 2 balíky tak, aby mezi nimi byl dostatečný prostor pro výhled. Přepravník je pro bezpečnou přepravu po pozemních komunikacích vybaven systémem sklopení spodních hrotů. Přepravník je chráněn užitným vzorem č. 37089 viz. příloha. Na přepravník bude poskytována 3 letá záruka a servis přímo od výrobce tak, jak je tomu i u ostatních strojů značky TEMAK.

Většinu výše popsaných schopností lze vidět na promo videu na níže uvedeném odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=b1eVGl2hs4M

Název exponátu: DasPell NEXT

Název vystavovatele: Centrum tepelné techniky s.r.o.

Název výrobce: Heiztechnik Sp. z o.o.

Adresa výrobce: Drogowców 7, 83-250 Skarszewy, Polsko

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Kotle řady DasPell NEXT patří do skupiny nejnovějších kotlů společnosti Heiztechnik. Kotle jsou určeny ke spalování pelet. Zařízení se vyznačují kompaktní konstrukcí a bohatou výbavou. Modelová řada DasPell NEXT začíná na výkonu 15 kW. Automatické čištění výměníku a topeniště zajišťuje dlouhotrvající provoz a zjednodušuje používání.

Proč právě tento kotel a čím se odlišuje?
• Kompaktní konstrukce, malé rozměry, moderní design
• Nízké emise prachu ve spalinách, méně než 20 mg/m3
• Vestavěný hydraulický modul
• Vybaveno bezpečnostní skupinou včetně expanzní nádoby
• Jednoduchá, snadná a rychlá instalace
• Automatický samočisticí hořák v kombinaci s odtahovým ventilátorem
• Automatické čištění výměníku
• Vybaveno kyslíkovou lambda sondou – práce ve standardu iPell
• Automatický provoz s modulací v systému HT Logic III
• Vysoká účinnost, široký rozsah modulace, úspora paliva
• Velký dotykový displej
• Výběrem pelet chráníme životní prostředí

Název exponátu: FLAT

Název vystavovatele: Centrum tepelné techniky s.r.o.

Název výrobce: Heiztechnik Sp. z o.o.

Adresa výrobce: Drogowców 7, 83-250 Skarszewy, Polsko

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Kotle série FLAT patří do skupiny nejmodernějších peletových kotlů společnosti Heiztechnik. Kotel charakterizuje nejmenší hloubka na trhu – 37cm. Přípojky k hydraulickému modulu kotle mohou být vedeny směrem nahoru i do zadní části jednotky. Automatické čištění tepelného výměníku a hořáku zajišťuje dlouhotrvající provoz a zjednodušuje používání.

Proč právě tento kotel a čím se odlišuje?
• Kompaktní konstrukce, malé rozměry, moderní design
• Nízké emise prachu ve spalinách, méně než 20 mg/m3
• Vestavěný hydraulický modul
• Vybaveno bezpečnostní skupinou včetně expanzní nádoby
• Jednoduchá, snadná a rychlá instalace
• Automatický samočisticí hořák v kombinaci s odtahovým ventilátorem
• Automatické čištění výměníku
• Vybaveno kyslíkovou lambda sondou – práce ve standardu iPell
• Automatický provoz s modulací v systému HT Logic III
• Vysoká účinnost, široký rozsah modulace, úspora paliva
• Velký dotykový displej
• Výběrem pelet chráníme životní prostředí

Název exponátu: AGRO XL

Název vystavovatele: Centrum tepelné techniky s.r.o.

Název výrobce: Heiztechnik Sp. z o.o.

Adresa výrobce: Drogowców 7, 83-250 Skarszewy, Polsko

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Kotel AGRO XL je modernizovaná verze staršího kotle Max Agro B. Jedná se o výkonný kotel určeny pro spalování slámy v kulatých balících o rozměrech Ø 120 x 120 cm, Ø 150 x 120 cm a také na hranaté balíky, spalovací komora je uzpůsobena pro různé tvary a rozměry balíku slámy. Kotel je vybaven řídicí jednotkou HT-tronic 251 s přídavným čidlem teploty spalin, ovládáním zkratového čerpadla pro ochranu zpátečky a řízením čerpadla akumulační nádrže. Vysoká tepelná účinnost díky automatické regulaci spalovacího procesu a účinnému sběru tepla. Kotel je dodávám ve výkonech 300, 600 a 950 kW.

Název exponátu: ONE PLUS

Název vystavovatele: Centrum tepelné techniky s.r.o.

Název výrobce: Heiztechnik Sp. z o.o.

Adresa výrobce: Drogowców 7, 83-250 Skarszewy, Polsko

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Peletový kotel Heiztechnik ONE PLUS je kompaktní kotel na pelety s hydraulickou instalací.

Kotel jsou vybaven automatickým samočisticím zápustným hořákem spolupracujícím s odtahovým ventilátorem a vertikálním výměníkem tepla, který má funkci automatického čištění. Kompaktní konstrukce kotle a vestavěný hydraulický modul umožňují instalaci v malých prostorách.

Proč právě tento kotel a čím se odlišuje?
• Kompaktní konstrukce, malé rozměry, moderní design
• Nízké emise prachu ve spalinách, méně než 20 mg/m3
• Vestavěný hydraulický modul
• Vybaveno bezpečnostní skupinou včetně expanzní nádoby
• Jednoduchá, snadná a rychlá instalace
• Automatický samočisticí hořák v kombinaci s odtahovým ventilátorem
• Automatické čištění výměníku
• Vybaveno kyslíkovou lambda sondou – práce ve standardu iPell
• Automatický provoz s modulací v systému HT Logic III
• Vysoká účinnost, široký rozsah modulace, úspora paliva
• Velký dotykový displej
• Výběrem pelet chráníme životní prostředí

Kotel ONE PLUS, nejmenší certifikovaný kotel s hydraulickým modulem v ČR [8kw].
Kotel je určeny ke spalování pelet. Zařízení se vyznačují kompaktní konstrukcí a bohatou výbavou.
Modelová řada ONE PLUS začíná na výkonu 8 kW, což z ní činí nejmenší plně certifikovaný kotel s hydraulickým modulem v ČR. Automatické čištění výměníku tepla a topeniště zajišťuje dlouhodobý bezúdržbový provoz.
Spalování probíhá za pomoci automatického hořáku a odtahového ventilátoru, který umožňuje připojení kotle k nízkému komínu. Široký rozsah variabilní modulace výkonu od 30 do 100 %.

Název exponátu: Rozdružovač balíků ROMET TWIN

Název výrobce: STS Olbramovice, a.s.

Adresa výrobce: Veselka 16, Olbramovice, 259 01, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Univerzální rozdružovač kulatých i hranatých balíků sena, slámy a senáže ROMET TWIN je nejvýkonnějším strojem v této kategorii díky dvěma rozdružovacím válcům, které zvládnou rozdružit těžký i vlhký materiál. Výrobce, společnost STS Olbramovice, vyrábí rozdružovače i krmné a nastýlací vozy již mnoho let. Ve spolupráci se svými dlouholetými zákazníky vyvinula tento výkonný stroj, který lépe a jemněji rozdruží slámu i senáž a díky vysokému výkonu výrazně zkrátí dobu rozebrání a dávkování steliva nebo krmiva.

Rozdružovač ROMET TWIN je vyráběn ve více variantách vykládání, čímž je určen jeho účel využití – pro zastýlání na větší vzdálenosti (0 až 18 m) vpravo po směru jízdy a u vrcholné verze s otočným komínem na obě strany a dozadu s rádiusem otáčení komínu v úhlu 220°. Nabízíme i ve variantě ROMET PAS TWIN, kterým lze aplikovat podestýlku nebo krmivo vpravo i vlevo po směru jízdy na vzdálenost 0 až 2 m podle druhu materiálu a nastavení rychlosti příčného dopravníku.

Letošní novinkou je dálkové ovládání variabilní plynulé změny rychlosti nejen podlahového dopravníku, kterým se nastavuje dávka, ale i plynulé změny rychlosti vykládacího dopravníku, kterým lze např. aplikovat krmivo hned vedle stroje do žlabu nebo házet podestýlku do postýlek až do vzdálenosti 2 m při zachování minimální prašnosti.

Velkou výhodou našeho rozdružovače balíků ROMET TWIN jsou mimo jiné i nízké nároky na příkon. Pro optimální výkon stroje stačí slabší traktory s výkonem motoru od 40 kW, jedním okruhem hydrauliky vyvedeným dozadu s výkonem čerpadla od 30 l/min. při tlaku 180 bar, dále je potřeba mít na traktoru tzv. 3pinovou zásuvku se stálým napětím 12 V pro napájení řídící jednotky a k ovládání hydraulických okruhů na stroji. ROMET TWIN je připojen k traktoru do spodního závěsu a je vybaven dvouokruhovými vzduchovými brzdami.

Novinka má i nový odolnější podlahový dopravník s užší roztečí poháněných řetězů a příčkami s profilem obdélníku vyrobeného z pevnostní oceli o síle 5 mm. Ovládání rychlosti a směru pohybu podlahového dopravníku je plynulé díky potenciometru na dálkovém ovladači, čímž je zajištěno optimální nastavení dávky krmiva nebo steliva. Nově může servisní technik, díky novým řídícím jednotkám s vlastním wifi připojením, přímo na místě vedle stroje zkalibrovat minimální a maximální rychlost pohybu dopravníku dle individuálních potřeb každého uživatele. Tuto novinku ocení například uživatelé, kteří rozdružují pouze slámu, a tak požadují rychlejší maximální pohyb dopravníku, nebo ti, kteří rozdružují těžké a vlhké balíky senáže, a potřebují tak plynulejší ovládání rychlosti v pomalejších tempech pohybu podlahového dopravníku.

Kulaté i hranaté balíky se snadno nakládají pomocí hydraulicky sklopného zadního čela na posuvné dno. Ovládání čela a podlahového dopravníku je pro snadné nakládání balíků umístěno prakticky na boku stroje a zároveň na dálkovém ovladači v kabině traktoru. Hydraulické válce jsou nově opatřeny hydraulickými zámky, které slouží proti samovolnému otevírání nakládacího čela.

Název exponátu: Aquila drive

Název výrobce: Bárny agro s.r.o.

Adresa výrobce: Jakubovice 38, Lanškroun, 563 01, ČR

Dokumentace

Charakteristika exponátu

Představujeme vám stroj na zpracování půdy a setí Aquila Drive 400 od polského výrobce Agro-Masz vhodný jak pro setí do hrubé brázdy nebo i v přímém setí do strniště .Jedná se o první polonesený stroj o šířce čtyři metry, hydraulicky skládaný od tohoto výrobce. Jehož unikátností je rám z kulatého profilu, který velmi dobře přenáší veškeré zatížení. První Aquila Drive je vybavena jednokomorovým zásobníkem osiva o objemu 2 8001. Výsevní ústrojí secího stroje je poháněno elektricky a semena jsou dopravována na dvoudiskové botky známé a osvědčené v jiných secích strojích firmy Agro-Masz které si i sama firma vyrábí. Disky v botce jsou vůči sobě předsazeny, aby docházelo k co nejlehčímu zaříznutí do půdy a nejšetrnějšímu uložení semene do seťového lůžka.

Aquila Drive je vybavena přední smykovou lištou, která je ovládána hydraulicky a složí pro strhnutí hrubé brázdy a srovnání nerovností. Dvě řady diskú o průměru 46 cm jsou zodpovědné za precizní přípravu půdy pro následné vytvoření secí lůžka. Za disky následuje válcová sekce tvořená širokými pneumatikami v offsetovém systému který zvyšuje průchodnost púdy a rostlinných zbytků, což snižuje valivý odpor a tím snižuje potřebu tahové síly. Následná secí sekce se nastavuje hydraulicky a samotná sekce je zavěšena na hlavním rámu secího stroje na paralelogramu což umožňuje rovnoměrné uložení osiva ve stálé hloubce .

U secí stroj Aquila Drive je kladen dúraz na snadné ovládání. Proto tento secí stroj umožňuje propojení s traktorem pomocí ISOBUS technologie nebo ovládání pomocí vlastního ISO BUS monitoru . Ovládání z pohodli kabiny traktoru umožňuje nastavení výsevku, nastavení kolejových řádku atd. , ale i možnost vypnutí celé poloviny secí sekce tudíž nebudeme docházet ke zbytečným přesevům což nám umožňuje šetřit náklady na osivo. Výsevní ústrojí je poháněno elektromotorem a je konstruováno tak, aby bylo možné snadno vyměnit dávkovací válec a tím poskytnout širokou škálu setí a zároveň velice přesně a pohodlně dávkovat osivo z pohodlí kabiny traktoru.

Název exponátu: Slopehelper – zemědělský robot do vinic a sadů

Název výrobce: SYNPRO, s.r.o.

Adresa výrobce: Podivínská 1559,Velké Bílovice, 691 02, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas+

Dokumentace

Dokumentace ke stažení ZDE.

Charakteristika exponátu

Slopehelper je víceúčelové, autonomní vozidlo s elektrickým pohonem.

Když je tato všestranná platforma připojena k připojeným zařízením, automatizuje práci ve vinicích a ovocných sadech. Slopehelper pokrývá celý zemědělský cyklus a používá se pro orbu, hnojení, řezání, postřik ovocných plodin a vinic.

Je perfektním náhradou za sklízecí stroje a sekačky na ovocné sady.

Technologie umělé inteligence a inovativní radarový systém umožňují uživatelům úspěšně využívat vozidlo bez ohledu na denní dobu.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:
Aplikace: vinné révy (Šířka mezi řadami > 220 cm / 87 palců).
Rozměry: délka 260 cm; Šířka 160 cm; Výška 130 cm.
Hmotnost: 1850 kg (náklad až 2300 kg).
Energie: 100% elektrická – lithiové baterie, až 14 h.
Trakce: pásový pohon, sklon až 40°.
Navigace: autonomní systémy pro detekci řad pomocí algoritmů.
Tahová síla: více než 20 kN.
Rychlost: max. 4 km/h.
Ostatní: komunikace dálkovým ovládáním, kamera a mobilní aplikace TeroAir.

Název exponátu: Meziřádkový kultivátor ONYX 3064F + naváděcí modul LYNX 2000

Název výrobce: KVERNELAND GROUP CZECH

Adresa výrobce: Košťálkova 1527, Beroun 266 01, ČR

ZK23_LogoZlatyKlas

Charakteristika exponátu

  • Vysoká přesnost navádění – optický naváděcí modul – dvě kamery (30 snímků/sec.) + hmatač
  • Rozsah meziřádkové vzdálenosti již od 12,5 cm (při zachování funkce navádění)
  • Automatické vypínání sekcí (zdvih vozíků), sekční kontrola
  • ISOBUS ovládání
  • Možnost začlenění do technologií precizního zemědělství
  • Možnost kombinace s čelní nádrží pro ochranu nebo výživu rostlin
  • Široká škála záběrů, variant a volitelného příslušenství
Back To Top